Úvod Kožní nemoci Bradavice

Bradavice

Bradavice (verrucae) jsou nezhoubné novotvary, jsou to benigní nádorky, které se vyskytují převážně na kůži. V některých případech se objevují i na sliznici. Příčinou bradavic jsou viry. Bradavicemi jsou ponejvíce postiženy děti a mladší jedinci, dále osoby se sníženou buněčnou imunitou.

Inkubační doba se pohybuje od několika týdnů do několika měsíců. Významným faktorem pro vznik onemocnění je macerace kůže zapříčiněná zvýšením pocením, jak dokazuje poměrně dosti vysoký výskyt bradavic na ploškách nohou.

Do skupiny "infekčních bradavic" patří bradavice pravé, plošné, molluska a genitální (kondylomata)Ploché bradavice připomínají pupínky s častou manifestací na čele, tvářích. Jsou ploché, lesklé, nebolestivé, barevně se neliší od zdravé kůže. Pravé – obecné bradavice jsou nejznámější.

Léčba bradavic je komplikovaná, v současné době však existuje řada léčebných metod. A to např. chirurgická léčba (doporučuje se především u rozsáhlého postižení kůže a jedná se o totální vynětí bradavičnatých útvarů.) Další metodou může být mražení tekutým dusíkem, která je přijatelná pro léčbu vulgárních a plochých bradavic i kondylomů. Molluska se odstraňují vyškrábnutím ostrou lžičkou v místním znecitlivění.

V lidové medicíně je terapeuticky oblíbený česnek, šťáva z cibule, citronu a vlaštovičník. Rozhodnutí, jakým způsobem je dobré léčit právě vaše bradavice je nutné ponechat na odborném lékaři, který podle lokalizace, vzhledu, růstu a velikosti zvolí nejvhodnější způsob léčby.

TIP: ani bradavice či jiné kožní onemocnění by nemělo bránit intimních chvilkám s vašim miláčkem. Příjemná erotická masáž prokrví pokožku a zmírní nepříjemné pocity, které kožní onemocnění přináší. Masážní oleje pomohou udělat příjemnou erotickou masáž.

Mezi další problémy s kůží lze zařadit oparysluneční spáleniny či alergie, mozoly, kuří oka, impetigo a další.

Máte nějaký dotaz nebo se chcete jen na něco zeptat? Navštivte naši poradnu.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Kožní-nemoci.info
Kontakty