Úvod Kožní nemoci Ekzém

Ekzém

Ekzém, lidově lišej je neinfekční zánět kůže, který je reakcí lidského organismu na určité alergeny. Ekzém se projevuje svědivými vyrážkami, puchýřky, mokváním, ztvrdnutím a zhrubnutím kůže, zarudlá kůže, stroupky... Velmi bolestivé jsou tzv. krusty, které rozpraskávají.

Existují různé druhy ekzému, které bývají velmi často zaměňovány. Pro následnou léčbu je ale velmi důležitá správná diagnóza. K hlavním formám patří:

  • Kontaktní ekzém je reakce na chemické látky a zevní prostředí se kterým kůže přijde do přímého kontaktu.
  • Atopický ekzém. Jinak řečeno atopická dermatitida, je kožní zánět, způsobený reakcí organismu na pyly, určité potraviny, prach a jiné alergeny, prostě na zevní i vnitřní vlivy. Tento chronický a svědivý zánět je velmi častým onemocněním po celém světě. Přesné příčiny víceméně nejsou známy. Atopický ekzém vzniká nejčastěji v ranném dětství a to na obličeji .V pozdějších letech se vyrážka přesouvá do loketních a podkolenních jamek, na krk, zápěstí a hřbety rukou.

Ani ekzém by neměl zabránit, abyste se s partnerem nadále provozovali sex a intimní život. Co takhle si pořídit nějaké nové erotické pomůcky, Váš miláček to ocení. Partnerský erotický život je důležitou součástí vyváženého života.

Ekzém má mnoho podob. Typické jsou silně svědivé pupínky, puchýřky. Dalšími projevy jsou začervenalá a šupinatá ložiska, suchá popraskaná kůže, např. na bříškách prstů nebo za ušima.

Sklon k ekzému se obvykle dědíZákladní léčba je zevní. Většinou lékař předepíše hormonální prostředky, kortikoidy a to ve formě mastí, roztoků, krémů nebo mlék. Léčba je velmi obtížná, většinou jen výjimečně dochází k úplnému uzdravení.

Máte nějaký dotaz nebo se chcete jen na něco zeptat? Navštivte naši poradnu.


Diskuse (2 komentáře)

Tereza, (22. 01. 2017 23:10) Reagovat
Dobrý den, na ekzém jsem trpěla už od miminka. Vždy to zasáhlo určitou část na dlouhou dobu. Bylo to šílené hlavně v pubertě. Nic nepomáhalo, a když ano, tak chvíli. Také jsem se chtěla malovat, nebo patlat krémy či parfémy... v určitém věku. A prostě jsem nemohla. Zkusili jsme všechno ať už přírodně, tak hromady chemie prášků a mastí. NIC. Jednou v noci jsem zabrousila na web z čínskou kosmetikou. A viděla sem jen napis ''EKZEM'' tak jsem koupila 3 s tím že nemám co ztratit. Masti brzo přišly. A já jsem od té doby bez jakéhokoli škůdce kůže.. ekzém je pryč, žádná červená místa, fleky, vyrážka... je to pryč zkrátka. Zjistila jsem si složení a je to bez jakékoliv chemie a vyléčí dokonale kůži! Jsou v tom nějaké čínské byliny a ani stopa chemie- krom ekzému léčí úplně všechny kožní nemoci např. akné, lupénka.. mám jich objednáno asi 40 nikde nejsou k sehnání v EU.. je to i pro mimča.. tak kdyby jste chtěl někdo jen vyzkoušet:) můj email - terezaopocenska@seznam.cz
ann halama, (05. 05. 2017 06:07) Reagovat
udelala se me nahnedla skvrna a pokryta jako chloupkama, , a kdyz to skrabu, tak se to droli, ale ne moc az jsem si to rozskrabala, z ceho to je?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Kožní-nemoci.info
Kontakty