Úvod Recenze knih Recenze: Byliny na kožní choroby a rány

Recenze: Byliny na kožní choroby a rány

V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi českými, bylinkami z „českých luhů a hájů“, lesů, polí a strání, zahrad i zahrádek. Takovými, co rostou všude kolem nás. 

název knihy: Byliny na kožní choroby a rány

Autor: Ida Rystonová 
Nakladatelství: Vodnář 
Město: Praha
Rok vydání: 2008 
Počet stran: 217 
ISBN: 978-80-86226-86-6
cena: 140-160 Kč

Co najdete v knize?

V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi českými, bylinkami z „českých luhů a hájů“, lesů, polí a strání, zahrad i zahrádek. Takovými, co rostou všude kolem nás. Protože naše příroda je nepřeberně rozmanitá a poskytuje nám v plné míře vše, co potřebujeme. 

Naše recenze 

V úvodu knihy si nastíníme stručným přehledem účinky ranhojičských bylin a dozvíte se víc o bylinách na kožní choroby. Autor vás nejdříve seznámí s arnikou, bramborem, cibulí kuchyňskou, dubem, pravým heřmánkem, jitrocelem kopinatým, komonicí lékařskou, kostivalem lékařským, krvavcem toten, lnicí květel, měsíčkem lékařských, nátržníkem, řeckým senem, plavuní obecnou a dalšími bylinami. Dále se více dozvíte o čajích, které jsou vhodné při vyrážkách či při řešení různých nečistot pleti.

V další kapitole je přehled chorob. Více vám budou přiblíženy abscesy, afty, akné, alergie, ekzémy, hemeroidy, ječné zrno, omrzliny, opary, popáleniny, plísně a prašiviny, praskající nehty, mateřská znamínka, lupénka, lišej ve vousech, kuří oka, kruhy pod očima…

Autor poskytuje informace také o koupelích, např. takových, které pomáhají při léčbě ekzémů, lišejích, pocení… Jsou zde popsány pleťové koupele a obklady. Najdete tu speciální recepty na další kožní choroby – např. na mast na vrásky, mast na omrzliny, krémy na vysušené a popraskané ruce… Zajímavá je také kapitola o hojivých obilovinách.

Kniha je dobře čtivým přehledem nejrůznější bylin a rostlin, které lze využít při léčbě kožních chorob. Publikace obsahuje obrázky bylin a důležité informace jsou vytištěny tučným písmem. 

Přečtěte si také recenzi na knížku Krása a zdraví kůže.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Kožní-nemoci.info
Kontakty